Urodzinowe dyktando dla Gdyni

Organizatorem dyktanda jest Szkoła Podstawowa nr 46 im. Franciszka Sokoła. Etap szkolny w dwóch kategoriach wiekowych odbył się w naszej szkole 10 stycznia. Kolejny – międzyszkolny odbędzie się 24 stycznia w placówce organizatora. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe i tytuł Mistrza Ortografii. Za zajęcie II i III miejsca oraz wyróżnień otrzymają nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik etapu międzyszkolnego, bez względu na wynik, otrzyma dyplom oraz upominek.

Poniżej udostępniamy teksty obu dyktand. Uczniom, którzy wzięli udział w eliminacjach i zmierzyli się z nim, gratulujemy! Pisownia nazw miejsc przysporzyła najwięcej trudności.

dyktando kl. 4-6

dyktando kl. 7-8

I ciekawostka…..

https://www.gdynia.pl/spoleczenstwo,7580/nazwy-miejsc-jak-to-sie-wlasciwie-pisze,571696

Autorka rysunku: Vlada z klasy 7a ❤

 

Podziel się tym artykułem: