GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

poniedziałek 9.00 – 15.00

wtorek, środa, czwartek i piątek 9.00 – 14.00

REGULAMIN WYPOŻYCZALNI I CZYTELNI

 


data opublikowania: 09.10.2023 r.

Konkurs biblioteczny na najładniejszą zakładkę do książki: „Zakładkę zrób wspaniałą, aby lepiej się czytało”.

REGULAMIN

1. Cele konkursu:

  • promocja czytelnictwa,
  • zainteresowanie książką,
  • rozwijanie zdolności manualnych i wyobraźni twórczej,
  • popularyzacja literatury.

2. Uczestnicy

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-4 szkoły podstawowej.

3. Warunki udziału w konkursie

Konkurs ma charakter indywidualny: jeden uczestnik zgłasza tylko jedną pracę, która ma postać dwustronnej zakładki do książki, wykonanej samodzielnie w dowolnej, płaskiej technice plastycznej.

4. Kryteria oceny pracy

Jury w ocenie weźmie pod uwagę przede wszystkim: pomysłowość, oryginalność ujęcia tematu, estetykę wykonania pracy, samodzielność wykonania.

5. Termin konkursu

Konkurs trwa od dnia 9 października do 30 października 2023 roku. Prace podpisane należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do dnia 30 X 2023 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 7 listopada 2023 roku na tablicy ogłoszeń i na stronie naszej szkoły.

6. Pozostałe zasady

Miejsce wręczenia dyplomów i nagród: biblioteka szkolna. Wszystkie prace stają się własnością Organizatora, czyli szkolnej biblioteki, która zastrzega sobie prawo do dysponowania nimi bez zgody autora.

Maria Radajewicz-Samul

Karina Jagodziewska

Wioleta Rembalska

 

 

 


data opublikowania: 28.09.2023 r.

Międzyszkolny Integracyjny Konkurs Recytatorski

Drodzy Miłośnicy Poezji!

Zapraszamy do udziału w naszym konkursie. Temat wdzięczny, miły, „merdający ogonem”. Poezja obfituje w bohaterów zwierzęcych! Już nie możemy się doczekać Waszych interpretacji utworów. Zapoznajcie się z regulaminem konkursu i przychodźcie, czekamy!

Regulamin konkursu

 

 


data opublikowania: 23.03.2023 r.

Bilet do „Krainy Książki”

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do zabawy czytelniczej „Bilet do Krainy Książki”. Aby wziąć w niej udział, należy wypożyczyć książkę w każdej z kategorii: książka przygodowa, komiks, książka o przyjaźni, książka o zwierzętach, baśnie, książka podróżnicza, detektywistyczna oraz lektura szkolna. Po przeczytaniu i oddaniu książki, bilet zostanie skasowany. Skasowanie wszystkich biletów to dyplom lub nagroda!

Drodzy Czytelnicy, zapraszamy do wspólnej podróży! Szczegóły poniżej.

BILET DO KRAINY KSIĄŻKI

 

 


data opublikowania: 02.03.2023 r.

Wspaniała “Straszna klasa”! 

24 lutego, w naszej szkole, miało miejsce wydarzenie niecodzienne i pod wieloma względami wspaniałe! Uczniowie klasy III B przygotowali widowiskowe przedstawienie pt. “Straszna klasa” z dedykacją dla swojej Wychowawczyni, pani Marzenki Piaseckiej, w podziękowaniu za Jej wielkie serce i trud pracy. Pomysłodawczynią tej inicjatywy była Tosia Kajda, która wraz z innymi aktorami, brawurowo poprowadziła spektakl. Małych aktorów, o wielkim sercu i cudownej wrażliwości, przygotowała pani Mariola Radajewicz – Samul. Nie tylko zaproponowała scenariusz, ale od listopada, w każdy czwartek, spotykała się z dziećmi podczas prób w bibliotece. Tygodnie wytężonej pracy i ekscytacji, związanej z koniecznością dochowania tajemnicy, przyniosły efekt! Niespodzianka udała się wyśmienicie! Pani Marzenka obejrzała widowisko w towarzystwie Rodziców, tak samo wzruszonych, jak ona. Aktorzy doskonale odnaleźli się w swoich rolach, pasja i zaangażowanie towarzyszyły każdemu ich słowu. W sali słychać było gromkie brawa, a łzom i uściskom nie było końca! Wszystkim zaangażowanym w to piękne wydarzenie, dziękujemy!