ZIEMNIAKI W RĘKACH UCZNIÓW  II c !!!

 

 

Kończy się lato. Piękna, złota, polska jesień zachęca nas do zbiorów owoców i warzyw. Uczniowie klasy IIc omawiając na zajęciach temat: „Jesiennych plonów” dowiedzieli się więcej o pospolitym ziemniaku.

Skąd się wziął ???

W osiemnastym wieku, pochodzący z południowych Andów (Ameryka Południowa), ziemniak stał się nieoczekiwanym darem życia dla głodującej Europy. Bogata w skrobię bulwa ziemniaka po ugotowaniu lub upieczeniu syci na długo. Kartofel dostarcza witamin, poprawia trawienie. Jego uprawa jest tania.  Do Polski ziemniaki przywędrowały za sprawą króla Jana III Sobieskiego, który przysłał je królowej Marysieńce.

Uczniowie naszej klasy, zaczęli zastanawiać się „Co można jeszcze zrobić z ziemniaka?” Okazuje się, że ziemniaki mogą służyć do wykonania różnych postaci.

A oto efekty ich pracy i fantazji !!!   Spójrzcie sami !!!

Opracowała:

Alicja Komasara

Podziel się tym artykułem: