Wiosenne nowalijki – samo zdrowie w klasie I „c”

Wraz z pierwszymi słonecznymi i ciepłymi dniami pojawiają się nowalijki. Apetyczne pomidory, ogórki, rzodkiewka, sałaty, szczypiorek i koperek . Swoimi soczystymi kolorami i zapachem zachęcają do zjedzenia.     Czym właściwie są nowalijki ?

Nowalijki to pierwsze młode warzywa, które zaczynają nas kusić swoim zapachem i kolorem.  Okres wegetatywny tych warzyw jest znacznie skrócony i bardzo przyspieszony. Na ogół rosną w ciepłych odpowiednio nasłonecznionych i wilgotnych domowych szklarniach, w doniczkach na parapetach naszych okien i balkonów”

Postanowili przekonać się  o tym uczniowie klasy Ic – sadząc je w swoich domach. Związane to było z tematem lekcji on-line:  „Mój mały ogródek”. I tak oto wyglądała  praca dzieci przy swoich domowych hodowlach – zobaczcie sami.

Udowodniono, że:  „dbanie o rośliny – jest jak medytacja!!!”

                                                        Opracowała: Alicja Komasara

Podziel się tym artykułem: