UROCZYSTE PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczanie książek powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników z klas pierwszych, które odbyło się 27.02.2023r., było dla nich ogromnym przeżyciem.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników szkolnej biblioteki.
Zanim jednak dzieci złożyły przyrzeczenie, wyruszyły pociągiem do biblioteki, a po drodze musiały wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci,w które wcieliły się uczennice z klasy 5a i 6a. Z tym zadaniem przyszli czytelnicy poradzili sobie doskonale. Następnie uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki, regulaminem biblioteki, a także wysłuchały próśb książki.

Po takim wprowadzeniu dzieci uroczyście przyrzekły, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każdy pierwszoklasista otrzymał legitymację czytelnika
i wypożyczył pierwszą książkę. Ponadto wszystkie dzieci otrzymały zakładki do książek oraz przygotowane specjalnie dla nich gazetki biblioteczne,a także wyprawki czytelnicze „Pierwsze abecadło” ufundowane przez Instytut Książki.

Wizyta pierwszaków przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się młodym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Podziel się tym artykułem: