Szlachetna Paczka – relacja wolontariuszy z wręczenia paczek

I.                Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Pani Patrycja, jak również jej opiekunka, były w wielkim szoku, kiedy zaczęliśmy wnosić paczki do domu. Nie mogły uwierzyć, że było ich aż tyle. Pani Patrycja była bardzo szczęśliwa z faktu, że ktoś zupełnie obcy mógł być dla niej tak dobry. Mówiła, że nigdy w życiu nie dostała takiej ilości prezentów, a także, że wszystko co otrzymała pozwoli jej funkcjonować w normalny sposób.
Serdecznie dziękowała za artykuły wyposażenia mieszkania, które ogromnie jej przypadły do gustu i na pewno poprawią jej komfort życia. Uśmiechnęła się na widok słodyczy i była również zauroczona otrzymanym kwiatem.
Prosiła, aby przekazać darczyńcom, że będzie się modlić za to, aby Bóg wynagrodził im ich szczodrość, gdyż ona nie jest w stanie wyrazić swojej wdzięczności słowami.

Słowo od Wolontariusza

Bardzo dziękuję za okazaną dobroć. Kiedy pierwszy raz spotkałem się z panią Patrycją poczułem, że jest to osoba, która naprawdę potrzebuje pomocy. Dlatego też cieszę się, że postanowili Państwo zorganizować tę paczkę oraz że mogłem być pośrednikiem w jej przekazaniu. Jestem przekonany, że im więcej dobra dajemy, tym więcej doświadczymy go od innych i tego Państwu życzę.
Chciałbym życzyć wszystkim Darczyńcom wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w pięknej, rodzinnej atmosferze. Żeby dobro, którym się dzielicie do Was wracało. Zdrowia, miłości i wielu radosnych chwil.

 

 

II.                      Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Pani Maria przywitała nas wraz z Basią ogromnym entuzjazmem. Gdy zobaczyła, jak wnosimy paczki zapytała się, czy to na pewno dla nich, bo przecież inni są bardziej potrzebujący. Po wniesieniu wszystkich paczek pani Maria zaczęła nam opowiadać o Basi, o tym czego się ostatnio nowego nauczyła. Po chwili rozmowy pani Maria zapytała, czy pomożemy jej rozpakować część paczek. Od razu zabraliśmy się do pracy. Na początek trafiliśmy na książki dla Basi, nie mogło przecież być inaczej. Kiedy dziewczynka zobaczyła kolorowe obrazki, od razu wyciągnęła ręce w ich stronę i zabrała się za ich przeglądanie. Jednak książki poszły w odstawkę, gdy ujrzała piórnik. To był jej pierwszy piórnik w życiu, więc na znak aprobaty zaczęła go oklepywać. Pani Maria wyjaśniła nam, że oklepywanie oznacza, że coś się dziewczynce niesamowicie podoba. Pani Maria była bardzo zadowolona ze wszystkich materiałów szkolnych, od razu oznajmiła, że podzieli się nimi w przedszkolu swojej córki. Na pewno dzieci zrobią z nich dobry użytek. Rodzina była wdzięczna za podnóżek, który był dla nich jedną z najistotniejszych przedmiotów w paczce. Ogromnie cieszyli się ze wszystkiego, co dostali.

Słowo od Rodziny

Chciałabym również przekazać podziękowania od pani Marii – „Z całego serca składamy podziękowania. We wszystkich darach i prezentach odnalazłyśmy mnóstwo dobroci, hojności i miłości. Basia nieustannie przegląda nowe książki, zasypia spokojnie pod sensoryczną kołderką. Dziękujemy za wszystko, wiedząc, iż potrzebne było serce, zaangażowanie i trud. Dziękujemy, sprawiliście nam Państwo mnóstwo radości i w sposób istotny przyczyniliście się do zaspokojenia wielu potrzeb. Pozdrawiamy najmocniej”.

Słowo od Wolontariusza

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” ~Ks. Mieczysław Maliński.
W swoim imieniu chciałam podziękować jeszcze raz za okazane wsparcie i dobro. Dzięki Państwu ta rodzina otrzymała iskierkę do dalszych działań. Wasza pomoc jest nieoceniona. Dziękuję za Wasze zaangażowanie i współpracę. To dzięki Wam na twarzy pani Marii pojawił się uśmiech. To dzięki Wam Basia będzie mogła dalej się rozwijać. Z pewnością ułatwicie życie rodzinie, której pomogliście.
Korzystając z okazji, chciałam życzyć zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Spędźcie je w miłej i rodzinnej atmosferze. W nadchodzącym roku życzę powodzenia i zadowolenia.
Pamiętajcie, że dobro wraca! Dziękuję!

 

 

 

 

 

 

Podziel się tym artykułem: