Rowerowy Maj

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły z klas 4-8
do wzięcia udziału w kolejnej edycji kampanii Rowerowy Maj.

Jak co roku celem kampanii, jest przede wszystkim propagowanie aktywności fizycznej a także zdrowego stylu życia wśród uczniów
gdyńskich szkół. Jazda do szkoły rowerem, hulajnogą, na rolkach,
wrotkach sprawia, że nie tylko poprawia się kondycja i wydolność,
ale uczymy się nowych nawyków transportowych i ekologicznych.
Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.
Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i szkół- z największą liczbą przejazdów, przewidziane są atrakcyjne nagrody.
Projekt będzie
realizowany w dniach od 6 do 29 maja 2024 roku.
Serdecznie zapraszamy !