POMAGAM BO MOGĘ… Klasa II c pomaga potrzebującym!

Już działa !!!

W Gdyni, przy wejściu do  kościoła oo. Franciszkanów pojawiła się pierwsza w naszym mieście Lodówka społeczna” To prosty i skuteczny sposób na wsparcie osób w potrzebie. Ta szlachetna inicjatywa, która zawitała do Gdyni, powstała  właśnie dzięki  Gdyńskiej Akademii Młodych!!!

W tej nowej akcji charytatywnej, jako najmłodsi, wzięli udział uczniowie z naszej szkoły z klasy II c. Maluchy wraz ze swoją wychowawczynią zbierały i przynosiły produkty spożywcze, aby wesprzeć taką inicjatywę. Ponieważ w naszej szkole i klasie  już od małego uczymy się pomagać i nie być obojętnym na los ludzi, dlatego z ochotą i dużą energią zbieraliśmy co potrzeba.

Mama naszej koleżanki z klasy, zawiozła nasze produkty do lodówkiLodówka społeczna jest charakterystyczna, jej drzwi są przezroczyste, w środku jest oświetlona i widać ją z daleka. Wystarczy przyjść i włożyć do środka oryginalnie zapakowaną żywność – np. konserwy, gotowe dania, warzywa czy owoce. Potrzebujący sami będą mogli skorzystać z darów i zabrać to, czego im najbardziej brakuje. Każda osoba, która chce wesprzeć akcję, może do niej podejść i zostawić jedzenie, najlepiej hermetycznie zapakowane, z datą przydatności. Ktokolwiek będzie potrzebował jedzenia, będzie mógł je spokojnie wyciągnąć i wziąć z lodówki to, czego potrzebuje. Potrzebujący już skorzystali z żywności zebranej przez uczniów klasy IIc A oto zdjęcia z naszych działań.

PAMIĘTAJCIE – NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI !

Opracowała:  Alicja Komasara

         Wychowawca 

Podziel się tym artykułem: