PIERWSZA WIZYTA W BIBLIOTECE

W miniony wtorek (31 stycznia) nasza biblioteka gościła dzieci z grupy „Delfinki”
z Przedszkola nr 5 w Gdyni. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem zapoznały się
z magicznym dla nich miejscem. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w „królestwie książek”, wśród tak dużego księgozbioru. Dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachować oraz jak szanować książki. Przedszkolaki wysłuchały również wierszy „Skarga książki” oraz „Jak powstaje książka?”. Maluchy świetnie poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek związanych z książką, biblioteką oraz postaciami z bajek i baśni.
Spotkanie odbyło się w serdecznej i pełnej miłych wrażeń atmosferze. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały upominki, m.in. książeczki z serii „Czytam sobie” oraz kolorowe zakładki do książek.

Podziel się tym artykułem: