Pasowanie na czytelnika

UROCZYSTE PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczanie książek powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników z klas pierwszych, które odbyło się 18 i 19 stycznia 2024r., było dla nich ogromnym przeżyciem.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników szkolnej biblioteki. Zanim jednak dzieci złożyły przyrzeczenie, obejrzały inscenizację przygotowaną przez uczennice z klasy 6a, w której wystąpiły bajkowe postacie: Aladyn, Alibaba, Kopciuszek, Dziewczynka z zapałkami i Wróżka.

Po takim wprowadzeniu dzieci uroczyście przyrzekły, że będą szanować książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każdy pierwszoklasista otrzymał legitymację czytelnika i wypożyczył pierwszą książkę. Ponadto wszystkie dzieci otrzymały zakładki do książek oraz przygotowane specjalnie dla nich gazetki biblioteczne, a także wyprawki czytelnicze ufundowane przez Instytut Książki.

Wizyta pierwszaków przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się młodym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Podziel się tym artykułem: