Nauka i kulinaria – klasa 1 c

Wszyscy uwielbiamy ciasta z owocami, podobnie jak większość naszej  rodziny. Uczniowie klasy I „c” w ramach nauki w domu i zajęć on-line przerabiali temat majowej łąki i pikników z rodziną na działce. Co warto tam przygotować? Omawiając czytankę znaleźliśmy w niej przepis,   na najłatwiejsze ciasto z truskawkami cioci Ani. Byliśmy ciekawi czy faktycznie się uda?  Czy jest takie łatwe w przygotowaniu?  Zachęceni przez naszą Panią i korzystając z pomocy naszych rodziców postanowiliśmy to sprawdzić.    Do jego przygotowania wystarczy Wam łyżka, miska i  proste składniki. Sprawdzony przepis zamieszczamy poniżej dla chętnych. Bardzo wszystkim polecamy. Tak uczymy się czytać, zapamiętywać i jeszcze doświadczać poprzez wykonanie. To jest taka nauka, która najbardziej zapada w pamięci każdego człowieka, ponieważ  dociera do nas, przez wiele zmysłów.   Przyjemne  z  pożytecznym!!!  Radość wspólnej  pracy  polecamy wszystkim!

Wypróbujcie, bo nic nie smakuje tak jak domowe łakocie. Klasa I c

                                                      Wychowawca: Alicja Komasara

 

Podziel się tym artykułem: