Na warsztatach „Ptaki Polskiego Wybrzeża”

Świat kormoranów, mew, rybitw, kaczek, perkozów, nurogęsi i innych ptasich rezydentów bałtyckich wybrzeży poznała klasa 5 b na warsztatach w gdyńskim Akwarium. Zajęcia prowadzone przez panią Małgorzatę Żywicką 4 października 2021 r. składały się z części teoretycznej w sali kinowej, w czasie której dzieci poznały ptaki występujące  na polskim wybrzeżu oraz praktyczno – terenowej, w czasie której uczniowie wyposażeni  w lornetki rozpoznawali poszczególne gatunki ptaków. Warsztaty na temat różnorodności bałtyckiej awifauny to kolejne zadanie z projektu Europejska Sieć Niebieskich Szkół,          do którego nasza placówka dołączyła w zeszłym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że będzie to cenne doświadczenie, dzięki któremu młodzi mieszkańcy Gdyni będą mogli dostrzec bogactwo, różnorodność oraz konieczność ochrony zasobów przyrodniczych Bałtyku.

Podziel się tym artykułem: