Jesteśmy w Pomorskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie!

Dnia 5 grudnia 2019 w auli Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego 26 placówek z naszego województwa otrzymało z rąk Pomorskiego Kuratora Oświaty pani Małgorzaty Bielang akty przynależności do Pomorskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Wśród nich znalazła się także nasza szkoła. Tym samym po roku kandydowania znaleźliśmy się wśród placówek , dla których zdrowie i zdrowy styl życia są wyjątkowo ważne.

W tym dniu odbyła się także konferencja pod nazwą „Zdrowy posiłek w domu i w szkole”.  Prelegenci poruszyli między innymi temat roli śniadania w funkcjonowaniu dzieci i młodzieży oraz wpływu muzyki klasycznej na rozwój  mózgu dziecka. Z kolei przedstawiciele trójmiejskich szkół podzielili się doświadczeniami  na temat zdrowego żywienia w stołówkach szkolnych i sklepikach.

.

Podziel się tym artykułem: