IV Gdyński Młodzieżowy Rajd im. Franciszki Cegielskiej

 

W piątek 19.10.18r. klasa 7b wzięła udział w IV Gdyńskim Młodzieżowym Rajdzie im. Franciszki Cegielskiej. Rajd zorganizowany był przez IX LO w Gdyni i prowadzony przez M. Romanowskiego KTP PTTK MW „Marwojek”. Celem rajdu, jak co roku było propagowanie aktywnego spędzania czasu, zdrowego trybu życia, walorów przyrodniczych i historycznych miasta oraz upowszechnienie wiedzy o historii Gdyni i Pani Prezydent Franciszce Cegielskiej. Trasa rajdu  – ok. 9,5 km – wiodła od Cmentarza Witomińskiego przez ul. Kielecką, Al. Piłsudskiego, Polankę Redłowską, Rezerwat Przyrody Kępę Redłowską do IX Liceum Ogólnokształcącego. Na zakończenie rajdu uczestników czekał poczęstunek i rozstrzygnięcie konkursu na plakat na temat związków Gdyni z odzyskaniem niepodległości. Z naszej szkoły pracę na konkurs przygotowała uczennica klasy 7b Laura Tokarska.

Podziel się tym artykułem: