Czwartoklasiści na zajęciach terenowych „Ochrona nadmorskiej przyrody”

Zachowanie rozmaitości gatunkowej i form krajobrazu to powody, dla których chronimy przyrodę. Przekonały się o tym dzieci z klasy 4b, które 10 czerwca wzięły udział w zajęciach terenowych prowadzonych przez swoją wychowawczynię w rezerwacie przyrody Kępa Redłowska. Uczniowie dowiedzieli się, że celem ochrony przyrody na tym obszarze jest zachowanie naturalnego krajobrazu morskiego i różnorodności gatunkowej występującej  w strefie nadmorskiej. Główny walor przyrodniczy rezerwatu to przede wszystkim unikatowy, aktywny klif,  którego wysokość sięga do 40 m n.p.m. Wycieczka obfitowała w terenowe atrakcje – wspinając się po stromych ścieżkach wzgórz morenowych młodzież mogła sprawdzić nie tylko formę fizyczną, ale również przekonać się o sile działania lodowca, który 13–14 tysięcy lat temu ukształtował zarówno Morze Bałtyckie, jak i sam rezerwat.

Lekcja o ochronie nadmorskiej przyrody to kolejne zadanie realizowane w ramach projektu, który ma pokazać uczniom konieczność ochrony bioróżnorodności bałtyckiej przyrody i który pozwoli naszej szkole uzyskać miano „niebieskiej szkoły”.

                   

Podziel się tym artykułem: