3D na zajęciach z przyrody w klasie 5a

W maju br. w naszej szkole miała miejsce nietypowa lekcja. Klasa 5a wraz z Panią Izabelą Orłowską debiutowała w  telewizji. Reportaż kręcony był o aplikacji Corinth, która przeznaczona jest na tablice interaktywne, a którą otrzymaliśmy w ramach projektu unijnego „Małe skrzydła, wysokie loty-program kompleksowego wsparcia szkół podstawowych w Gdyni”. Zawiera ona ponad 1400 interaktywnych modeli pomocy dydaktycznych w 3D uzupełnionych o zdjęcia i filmiki naukowe, Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalność AR (Rozszerzonej rzeczywistości), która umożliwia nauczycielowi wyświetlanie wybranych modeli 3D w dowolnym miejscu, m.in. na tablicy interaktywnej, na biurku, ławce ucznia lub nawet na jego głowie.

Do pełnej treści artykułu zapraszamy na stronę: https://www.gdynia.pl/nauka-2,7718/3d-na-zajeciach-w-gdynskich-podstawowkach,537743

Zapraszamy także do oglądania filmu z przeprowadzonej lekcji.

Podziel się tym artykułem: