Święto poezji w naszej szkole

26 listopada 2019 roku w naszej szkole po raz kolejny odbył się  Międzyszkolny  Integracyjny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Śmiech to zdrowie – humor w poezji polskiej”.  Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z Gdyni i okolic. Co ciekawe, konkurs miał charakter integracyjny – adresowany był także do uczniów z rozmaitymi dysfunkcjami. Poziom wystąpień uczniowskich był bardzo wysoki i wyrównany, a uczestnicy mistrzowsko ukazali piękno i humor polskiej poezji. Usłyszeliśmy wiersze m.i n.L. J. Kerna, A. Mickiewicza, K. I. Gałczyńskiego. W czasie burzliwych obrad jury uczestnicy konkursu wysłuchali utworów muzycznych w wykonaniu uczennic z klas ósmych oraz częstowali się słodkościami zakupionymi z funduszy Rady Rodziców. Nagrody książkowe dla zwycięzców ufundował Wydział Edukacji Miasta Gdyni. A oto szczegółowe wyniki konkursu:

  • w kategorii wiekowej klas 4-6:
  • 1 miejsce: Michalina Król- wiersz pt. „Daktyle” oraz Adrian Wołczek – wiersz pt. „Ballada o kogucie”
  • 2 miejsce: Adam Sądej „Komar, niewielkie licho” oraz Stanisław  Sauchanka „Pytalski”
  • 3 miejsce: Adela Smeja – wiersz pt. „Dziadek do orzechów i babka drożdżowa” oraz Adam Guściora – wiersz pt. „Rodzice”
  • wyróżnienia otrzymali: Nicola Zarzecka – wiersz  pt. „Strasna zaba” oraz Michał Roman – wiersz pt. „Rzecz o judo”

 

  • w kategorii wiekowej  klas 7-8:
  • 1 miejsce – nie przyznano
  • 2 miejsce – Laura Smolnicka – wiersz pt. „Kapelusz i wiatr”
  • 3 miejsce – Aleksandra Król – wiersz pt. „Pstrykowianie” oraz Anna Kamińska  – wiersz pt. „Dwa jeże”
  • wyróżnienie – Szymon Lemański – wiersz pt. „Małe kina”

 

Przyznano także Nagrodę Publiczności, którą otrzymała Michalina Król, uczennica Szkoły Podstawowej nr 8 w Gdyni.

Wszystkim zwycięzcom, uczestnikom oraz ich opiekunom gratulujemy i dziękujemy. Zapraszamy za rok!!!

Podziel się tym artykułem: