Drodzy Czytelnicy – Miłośnicy wakacyjnych podróży

 

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 1-6 do udziału w wakacyjnej zabawie czytelniczej – PASZPORT CZYTELNICZY, przygotowanej przez czasopismo „Biblioteka w Szkole”.  Przyjdźcie do biblioteki, odbierzcie paszport i wypełnijcie go, podróżując po literackim świecie. W paszporcie znajdują się propozycje czytelniczych aktywności. Możecie wypełniać paszport, samodzielnie pracując z dowolną książką: narysować jej głównego bohatera, wpisać ulubiony cytat, zaznaczyć na mapie, z której części świata pochodzi autor oraz zapisywać najmilsze chwile wakacji. Możecie również na stronie okładkowej wpisywać tytuły przeczytanych książek, a we wrześniu poprosić bibliotekarza o ostemplowanie paszportu, co upodobni go do prawdziwego paszportu ze stemplami z wyjazdów. Mógłby to być rodzaj czytelniczego pamiętnika, który znaleziony po latach, wywoła miłe wspomnienia.

DO ZABAWY ZAPRASZA WASZA SZKOLNA BIBLIOTEKA

Podziel się tym artykułem: